Землянківська ЗОШ I-III ступенів імені народної артистки України Р.П.Кириченко
Меню сайту
Категорії розділу
Відеоновини [13]Новини [80]
Наше опитування
Оцініть мій сайт
Всього відповідей: 21
Корисні посилання
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Історія школи


ГЛОБИНСЬКИЙ район. ЗЕМЛЯНКІВСЬКА ШКОЛА.  Землянківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів ім. народної артистки України Р.П.Кириченко Глобинської районної ради 

Загальноосвітній навчальний заклад комунального типу

Глобинський район, с. Землянки, вул. Раїси Кириченко 41; (05365)38-2-21

Село Землянки об’єднує жителів Землянок, Корещини, Малинівки.

 

Землянківська загальноосвітня школа І-ІІІ ступенів за переказами починає свою історію з 1905 року з початкової земської школи, типове приміщення якої збудовано у 1911 році. У ньому було 3 класних кімнати і учительська. Опалювалася соломою, пізніше вугіллям. Тепло ішло від груб на всі три класи. Найтеплішим був середній клас, де навчалися першокласники. У суворі зими у класах було досить прохолодно.  Протягом чотирьохрічного навчання учні вивчали арифметику, закінчуючи дробами. Значна увага приділялась усній лічбі, обчисленню площ. На уроках граматики  часто писалися диктанти. Після вводу в експлуатацію типового приміщення школи у 1975 році, старе приміщення  певний час використовувалося колгоспом як гуртожиток для сезонних працівників. У даний час руйнується.

У 30-х - 40-х  роках минулого століття вчителями працювали Дмитренко Конон Наумович та Харченко Микола Іванович.

  Відразу після другої світової війни Землянківська школа стала 7-ми річною, у 1961 році – 8-річною, у 2001-му -  9-ти річною. Директором школи до 1969 року працював Сердюченко Іван Степанович.

У 1949 році на районній конференції вчителів школа була названа у числі трьох кращих у Великокринківському районі, що забезпечили високу успішність учнів. На огляді художньої самодіяльності шкіл 1950 року було відзначено виступ спортивного гуртка школи.

У  1951-у р. на шкільному подвір’ї було збудовано квартиру для директора з кімнатою для шкільної майстерні та глинобитне приміщення для трьох класів і буфету. Знесені у кінці 70-х років для забудови житлового кварталу. До введення в експлуатацію цього приміщення зайняття проводилися у дві зміни. Того ж року біля школи, з ініціативи та за участю учителя фізкультури Горбунова Михайла Ілліча, збудовано сільський стадіон, який функціонує і понині.

Завучем у той час працював математик Григоренко Іван Федосійович, потім завучем та учителем історії до 1954 р. - Бардаков Василь Андрійович. Після призначення його директором Зубанівської семирічної школи (з 1956р. – середньої), завучем було призначено учительку російської мови Шляхтьонок Галину Андріївну, а з 1958 року учителя історії Дяченка Анатолія Михайловича. З 1969 по 1977 рік він очолював школу.

  Потім директорами були: математики Чорноволенко Іван Петрович (1977-1983) та Григор’єва (Лісняк) Валентина Степанівна (1983-1996), біолог Безпалий Юрій Анатолійович (1996-2003), філолог Костиренко Наталія Василівна (2003-2016), З 2016 року директор школи, математик Мишкова Тетяна Олександрівна. 

Під їх керівництвом працювали вчителі: Александров М.П., Бєляєва Галина Григорівна, Борщенко Н.В.,  Братчун Я.П., Буря О.К., Веселко Михайло Іванович, Власенко Михайло Іванович, Власенко Олена Олексіївна, Воротнікова  Галина Анатоліївна, Гардаш Світлана Василівна, Гнатенко Галина Титівна, Гнатенко Є.Я., Гончаренко В.А., Гончаренко Тетяна Федосіївна, Гончаренко Уляна Захарівна, Городчанін В.В., Гошко Галина Григорівна., Григор’єв Іван Михайлович, Григор’єва Катерина Їгорівна, Григор’єв Василь Кирилович, Губаль Надія Григорівна, Даценко Іван Павлович,  Єльцева Н.К., Какура М.К., Кічкіна Наталія Андріївна, Кисіль А.І.,  Коваленко Іван Левкович, Коваленко В.П., Коваленко Григорій Миколайович, Костиренко Катерина Микитівна, Криндач Ніна Іванівна, Крутипорох Олексій Михайлович,   Круть  Т.Ф., Лисенко Л.В.,  Личманенко Є.І., Ломаковський М.Г.,  Малець Ніна Мефодіївна, Матлак Надія Йосипівна,  Недосіка Сергій Федорович, Павленко Микола Титович, Пилипенко Лідія Мусіївна, Рева Алла Павлівна, Потабрик Ганна Іванівна, Редько Людмила Володимирівна, Розторгуєв Володимир Миколайович, Роман Любов Михайлівна, Рясна Ольга Василівна, Самойленко В.М., Срібний Сергій Миколайович,  Суслова Світлана Миколаївна, Ткаченко Ніна Іванівна, Хименко Любов Григорівна, Ульянова Вікторія Анатоліївна, Чемелюх Анатолій Кузьмич,  Швачка Марія Ларіонівна, Шевченко Валентина Миколаївна,  Ширина Ольга Василівна, Шипша Л.Д.,  Шушкова Валентина Іванівна, Яресько М.П.

У першій половині 50-х років тут учителював Нелень Микола Гаврилович, згодом останній зав.райвно Великокринківського райвиконкому. Після ліквідації району (1962р.)  виїхав до Кременчука ставши першим директором середньої школи №17. Очолював її впродовж 28 років до самої смерті 13.09.1993 р. 2 жовтня 1993 року рішенням Кременчуцької міської ради школі присвоєно ім’я М.Г.Неленя та увічнено на барельєфі біля входу у школу.

         У різні роки наповнюваність школи була різною. У 1957-1958 рр. в школі навчалося 177 учнів, у 1958-1959 рр. – 182, у 1959-1960 рр. – 212 учнів. У 1964 році дочірніми школами Землянківської восьмирічки були Малинівська і Корещинська початкові школи. У цих трьох школах навчалося 468 учнів та працювало 37 вчителів. У Землянківській школі навчався 181 учень та працювало 16 вчителів. У 2003-2004 рр. – 120 учнів. У 2017/18 навчальному році навчається 34 учні, працює 9 учителів.

          Заступниками директорів також працювали: Лісняк Валентина Степанівна (1969), Шевченко Валентина Миколаївна (1989-1996 ), Редько Людмила Володимирівна (1996-2003), Срібна Вікторія Володимирівна (2003-2016.). 

У 1975 році збудовано нове  приміщення школи. Обладнано 10 класних кімнат, музичний клас, кабінет інформатики, комбінована майстерня,  спортивний зал та майданчик, бібліотека, лаборантська кімната, їдальня. У 2005 році відділ освіти придбав для школи мікроавтобус ГАЗель для підвезення учнів з сусідніх сіл – Малинівка та Корещина.У 2006 році до школи підведено газопровід і побудовано нову міні котельню,  обладнану сучасними газовими приладами та котлами. За сприяння Героя України, народної артистки України, випускниці школи Р. П. Кириченко, - у 2002 році  реорганізована в повну середню школу, проведено капітальний ремонт приміщень. В тому ж році, за клопотанням педагогічного колективу, школі присвоєно ім’я Героя України, народної артистки України, повного кавалера ордена княгині Ольги, почесного громадянина села Раїси Панасівни Кириченко. У школі працюють гуртки:  спортивний, хорового співу,  "Дизайнер",  інформатики.

    У жовтні 2006 року в школі відкрито музей «Світлиця Р. П. Кириченко». Фонд музею винятково цінний та різноманітний. Це фотодокументи, особисті речі співачки, її концертна сукня, копії грамот, подяк. Багатий музичний фонд та відеотека, баян, який звучав з юною Раєю Корж на сцені Корещинського клубу в далекі 50-і роки.  Експозиції музею розповідають про високий професіоналізм, особливий світ духовності співачки, про атмосферу навколо родини Раїси та Миколи Кириченків.  Форми роботи музею різноманітні. Основні напрямки його діяльності – культурно-просвітницький, краєзнавчий. Традиційною формою просвітницької діяльності музею є робота з відвідувачами у всьому її різноманітті: групові та індивідуальні екскурсії, бесіди й консультації. Серед відвідувачів музею – учнівська молодь Глобинського району і Полтавської області, творча інтелігенція, шанувальники творчості співачки з усіх куточків України та з-за кордону. Існують у музеї і такі форми роботи, які поряд із відвідуванням музею школярами, здійснюють зв'язок з навчально – виховною діяльністю. У музеї проводяться заняття з музики, історії, народознавства, а також виховні заходи, та творчі зустрічі з видатними, цікавими людьми. Учні школи вчаться проводити екскурсії, стають активними учасниками музейної діяльності. На базі музею творчо і плідно за напрямком «Свята спадщина» Всеукраїнської туристсько-краєзнавчої експедиції «Краса і більУкраїни» працює пошуковий загін «Чураївна» (лауреат 2008 р.). Багато уваги приділяється фіксації діяльності музею у фотоальбомі творчих зустрічей, ведення книги відгуків. Чимало учнів, випускників школи працюють з експозиціями музею, використовують його матеріали для написання рефератів, наукових робіт, створення різних творчих проектів. Одним із вагомих здобутків учителів та учнів школи стала розробка туристичного маршруту «Стежинами Раїсиних пісень», яка використовується під час екскурсій юними земляками Раїси Кириченко. 

У школі працюють висококваліфіковані та досвідчені педагогічні працівники. Девіз педагогів «Усі дорослі в школі – заради дітей!», кредо вчителів Землянківської школи «Школа повинна дати учневі освіту середню, а виховання вище». Педагогічний колектив працює за такими напрямками: громадсько-патріотичне виховання, привентивне,  духовне і морально-етичне, художньо-естетичне, трудове, фізичне і екологічне. 

      Учні школи неодноразово брали участь і займали призові місця на районних предметних олімпіадах, різноманітних конкурсах, фестивалях, змаганнях. Починаючи з 2003/04 навчального року школа мала 5 випускників з золотою медаллю та одну випускницю з срібною медаллю. 

  На подвір’ї школи розташований пам’ятник Герою України, народній артистці України Р.Кириченко (скульптор, заслужений художник України М.М.Цись). Пам'ятник виготовлено за кошти районного бюджету та спонсорів.  Відкрито восени 2008 року на відзначення 65–річчя з дня народження співачки, що стало кульмінацією урочистостей, які проходили в селі.

У школі навчалися: Бардаков Василь Андрійович – директор Зубанівської середньої школи; Буря Іван Дмитрович  –  колишній керуючий трестом «Промбудматеріали», а після його реорганізації заступник голови Полтавського облагробуду, директор комбінату будматеріалів; Григор'єв Віталій Михайлович – полковник Генерального штабу Радянської Армії; Григор’єв Віталій Миколайович – член Національних спілок журналістів і краєзнавців, лауреат премій ім. Володимира Малика та Самійла Величка, почесний громадянин села; Драгун Володимир Петрович – начальник управління освіти Черкаського міськвиконкому, заступник начальника управління освіти Черкаської облдержадміністрації; Калініченко Катерина Андріївна – поетеса, почесний громадянин села; Ковнір Яків Сергійович – заступник директора Дніпропетровського обласного центру зайнятості; Павлусенко Володимир Васильович - начальник редакційно-видавничого відділу Національної академії оборони України, підполковник; Почеп Олександр Іванович - начальник  Решетилівського та Велико-Багачанського райвідділів міліції, підполковник; Семенюта Степан Олексійович – директор Святилівської школи І-ІІІ ступенів; Сліпченко Василь Васильович – начальник медичної служби 1-ї гвардійської армії, полковник, ліквідатор аварії на ЧАЕС; Сліпченко Євген Васильович – заступник голови Кременчуцької районної ради, райдержадміністрації; Сукач Георгій Олексійович - учений-фізик, доктор фізико-математичних наук, професор, академік АН ВШ; Шипша Михайло Григорович – директор Харківського музично-драматичного театру ім Т.Г. Шевченка; Шушкова Валентина Іванівна - директор Пустовійтівської середньої школи.

 

     Джерела та література.

 

Кириченко Р.П. Я козачка твоя, Україно. ВАТ «Видавництво «Полтава», 2003 с.16, 25. 

На районній конференції учителів. // газ. «Більшовицька перемога», 4 січня 1950 р.

Огляд художньої самодіяльності шкіл. // «Більшовицька перемога», 4 квітня 1950 р.

Накази та класні журнали Землянківської школи за 1950-2016 рр.


               

Вхід на сайт
Ми в соцмережах
Пошук
Наші відвідувачі
Архів записів
Співає Р.Кириченко
Календар
«  Квітень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930
Новини освіти